Svjetski dan hrane

Svjetski dan hrane je međunarodni dan koji se obilježava svake godine širom svijeta 16. oktobra u znak sjećanja na datum osnivanja Organizacije Ujedinjenih nacija za hranu i poljoprivredu 1945. godine.
Mame i bake naših učenika su bile vrijedne, pa su nam pomogle da ovaj datum bude ukusno obilježen.

______________________________

Takođe, naši đaci svake godine obilježe Svjetski dan jabuke. Jabuka je mala riznica sastojaka koji pozitivno utiču na naš organizam. Smatra se jednom od najzdravijih voćnih vrsta. Kako su jabuke prava jesenja poslastica, učenici na ovaj dan za užinu dodnose jabuke.

U PO Drakulić u prvoj trijadi organizovan je tematski dan. Na času matematike učenici su ih sabirali i oduzimali, na času srpskog jezika pisali poznate izreke o jabukama, a na času likovnog crtali. Svi su donijeli jabuku za užinu, a mame i bake spremile su kolače od jabuka. Imamo pravo da jedemo šta je zdravo!