Dan učeničkih postignuća

Saslim slučajno, ovog 27. maja obilježili smo Dan dječijeg stvaralaštva, na dan kada je i  Šantićev rođendan. Tog dana imamo priliku pokazati zalaganje i rad sekcija, učenika i nastavnika. Veselimo se, radujemo, plešemo, pjevamo, pozdravimo stare kolege koji nam dođu u goste. Na taj dan dijelimo mnoga priznanja i nagrade, među kojima se od brojnih, izuzetnih, uspješnih… oni posebni izdvajaju:
Srna Mrkobrada
Učenik generacije i dobitnik tradicionalnog priznanja Škole ,, Zlatno pero”;
Viktoria Gvozden
Sportista generacije 🏆
Bojana Malešević, drugo mjesto na Opštinskom i treće mjesto na Regionalnom takmičenju, te plasman na Republičko takmičenje u recitovanju;
Nikola Plazanić, treće mjesto na Regionalnom takmičenju iz fizike;
Anka Vuković, prva mjesta na Školskom takmičenju iz Informatike, Matematike i Fizike. te drugo mjesto na Opštinskom takmičenju iz Matematike;
Sofija Širko, treće mjesto na Međunarodnom festivalu dječije poezije “Dječije carstvo”;
Učešće na Međunarodnoj izložbi INOST mladih uzeli su učenici inovatori: Bojana Malešević, Jovan Ljubojević, Đorđe Rožić, Saša Rokvić, Ivona Grželj, Nikola Šarić, Ivana Ducanović, Ivana Dodig, Elena Kalinić i Ena Rašković;
Ekipa učesnika na takmičenju i snimanju kviza “Nauči se čovječe” ušla je u finale snimanja na RTRS-u: Martina Ratković, Vanja Vukmir, Jelena Davidović, Aleksandar Mačkić, Aleksa kalinić, Aleksej Tolimir, Vuk Jović i Vuk Jovanović;
Na Internacionalnom festivalu muzike Primavera, glavnu nagradu festivala pijanino Feurich osvojio je za našu školu učenik Nikša Rudić Karać. Nikša je bio pobjednik u prvoj kategoriji i laureat discipline gitara.
Izuzetno ponosni na našeg Nikšu! Čestita ti tvoja škola!