U borbi sa Laforom

Već cijelu deceniju nastojimo biti podrška u borbi porodice Gajić. Svakom novom posjetom vidimo isti osmijeh i radost na licima koji nam daje volju i snagu da se i naredne i svake godine pridružimo Milaninom rođendanu sve dok borba ne preraste u pobjedu. Ovom prilikom smo uručili našu skromnu donaciju koja je ovoj porodici zbog ogromnih troškova itekako potrebna.

“Novi lijek bi mogao doprinijeti regeneraciji mnogih funkcija, jer je to bolest taloženja, a u neuronima se nalazi taj jedan dio taloga poliglokosa. Kada se on eliminiše, očekuje se regeneracija mnogih funkcija koje su iole oučuvane i u fizikalnom smislu”, navodi Snježana Gajić.

U Kanadi samo čekaju na odobrenje za upotrebu lijeka koji bi otvorio put ka izlječenju. Taj proces bi mogao trajati i do godinu dana, a jedna farmaceutska kompanija je već odabrana za izradu lijeka.