Banjalučki gimnazijalci napravili aplikaciju za vozače

Naši učenici su svestrani i u svim disciplinama osvajaju nagrade.

Učenici trećeg razreda Informatičkog smjera Gimnazije Matija Mirković, Sava Malinović i naš bivši učenik, Nikola Vujković napravili su multifunkcionalnu aplikaciju pod nazivom AppMobile, koja je namijenjena svim vozačima i svima koje interesuju automobili.

Naime, ova aplikacija nudi sve što je potrebno kako bi korisnik imao uvid i dobio analitiku za različite tipove troškova svog automobila. To podrazumijeva troškove registracije, potrošnje goriva, servisa i tome slično.

Ovi momci činili su jedan od pet timova pobjednika u četvrtom ciklusu M:tel App takmičenja za srednjoškolce na državnom nivou u kreiranju mobilnih aplikacija za Android ili iOS, čime su stekli pravo učešća na regionalnom takmičenju, gdje će se takmičiti sa svojim vršnjacima iz Srbije i Crne Gore.

Sam projekat izrade aplikacije trajao oko dva mjeseca intenzivnog rada.

Čestitamo vrijednim i inovativnim gimnazijalcima, posebno našem Nikoli.