Trofejne sestre u „Borikovom spomenaru“

Sestre Knežević, Dragana i Dejana, trofejne rukometašice banjalučkog Borca, upisale su se u „Borikov spomenar“.U Osnovnoj školi „Aleksa Šantić“, počele su da treniraju rukomet kod trenera Mire Pirtovšeka, koji ih je kasnije odveo u novoformirani klub „Vrbas 2000“. Kada se on raspao, pristupile su Ženskom rukometnom klubu Borac sa kojim su nizale pobjede i osvajale trofeje u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini.Dragana Knežević u svojoj trofejnoj riznici ima šest titula prvaka i četiri kupa BiH, te tri osvojena Kupa Republike Srpske. Dva puta je birana za najbolju sportistkinju grada Banjaluke (2002. i 2008. godine), dva puta je bila druga na listi deset najboljih sportista Republike Srpske, a proglašena je i za prvu damu sporta Bosne i Hercegovine.Dejana Knežević sa Borcem je bila četvorostruki rukometni šampion BiH, trostruki osvajač Kupa BiH, a tri puta u njenim rukama se našao Kup Republike Srpske. I ona je 2009. godine ponijela titulu naj-sportistkinje grada Banjaluka, bila je četvrta u Izboru najboljih sportista Republike Srpske i Bosne i Hercegovine.Dragana i Dejana Knežević sa ponosom mogu da se osvrnu na svoje uspješne, bogate i trofejne rukometne karijere.

Kolektiv JU OŠ ,,Aleksa Šantić“ je ponosan na svoje učenike i radnike, a na sestre Knežević i učitelja—trenera, Miroslava Pirtovšeka, posebno.