Takmičenje u interpretativnom govorenju poezije

Takmičenje u interpretativnom govorenju poezije ima za cilj razvijanje kulture čitanja, upoznavanje učenika sa književnim djelima koja nisu dio školske lektire i razvoj estetskih mjerila u susretu sa književnim djelom, ovladavanje pravilima dikcije i ortoepije, njegovanje kulture govora i podsticanja ljubavi i brige prema srpskom jeziku.
Kroz pripreme za takmičenje učenici zajedno sa svojim nastavnicima-mentorima tragaju za književnim tekstovima koji odgovaraju njihovom uzrastu, interesovanju i senzibilitetu i na taj način njeguju odnos prema lijepoj književnosti i grade svoj literarni senzibilitet. Pripreme za javni nastup kakav podrazumijeva recitatorsko takmičenje, učenike dodatno osnažuju u smislu prevazilaženja straha i treme od javnog govora.
Pobjednica školskog takmičenja, naša Kalina Panić, učenica drugog razreda osvojila je drugo mjesto na Opštinskom takmičenju.
Čestitamo Kalini od srca.