SVJETSKI DAN POEZIJE

21. mart obilježava se kao Svjetski dan poezije. U našoj školi obilježen je na interesantne načine sa jasnim ciljem promocije čitanja, pisanja i proučavanja iste. Učenici su čitali pjesme i recitovali omiljene.  Čitali su stihove svojim drugarima prvačićima i uopšte jedni drugima. Nizali su se stihovi o proljeću, pticama, drugarstvu…

U PO Drakulić Svjetski dan poezije obilježen je čitanjem stihova iz jedne stare Čitanke. Na ovaj način učenicima je približena Čitanka iz koje su učili njihovi roditelji i učitelji. Učenici su uočili da su tu mnogi poznati stihovi, koje i oni danas uče u školi, koji se takođe nalaze i u njihovim Čitankama. Ono što je najvažnije je da lijepa pisana riječ nije prolazna i da traje….

Našu školu su posjetile učiteljice u penziji, koje su srca punog, sa dnevnikom ponovo u ruci ušetale u prepune učionice. Najljepši poziv zauvijek u srcu.