Svjetski dan jezika

Savjet Evrope je 6. decembra 2001. godine proglasio 26. septembar za Evropski dan jezika. To je učinjeno krajem godine, koju su Savet Evrope i EU, proglasili Evropskom godinom stranih jezika, sa ciljem da se ljudi širom Evrope ohrabre da uče strane jezike i da se upoznaju sa bogatom jezičkom i kulturnom raznolikošću Evrope, koje moraju biti očuvane i negovane. Time bi se ostvario cilj – poboljšanje komunikacije i razumijevanja među evropskim narodima.

Evropski dan jezika u našoj školi se obilježava svake godine sve sve raznovrsnije, a time naglašavaju važnost raznovrsnosti jezičkog znanja, prednost višejezičnosti, ukazuje se na neophodnost prevazilaženja jezičkih prepreka, koje onemogućuju zbližavanje ljudi iste društvene sredine. Teži se poboljšanju komunikacije i razumijevanja pripadnika malih i velikih, maternjeg i nematernjeg jezika. Ove školske godine smo ovaj važan dan obilježili na skromniji način. Svoj doprinos dali su i najmlađi i stariji učenici sa svojim nastavnicima.