Sofija Gavrilović briljirala na šahovskom turniru

Tokom prošlog vikenda održan je 10. “GAMBIT Banjaluka Grand Prix” šahovski turnir za djecu, a prvo i drugo mjesto su osvojile Jona Aranđelović Rakas i Sofija Gavrilović, učenica šestog razreda naše škole, obje iz Banjaluke, sa po 7,5 osvojenih poena. ovim sjajnim rezultatom mlade šahistkinje su pokazale da i u ovom sportu mogu biti uspješnije od dječaka. Na ovom šahovskom turniru za djecu odigrano je ukupno devet kola po Švajcarskom sistemu uz tempo igre od osam minuta po igraču za cijelu partiju +4 sekunde za svaki odigran potez.


Tri prvoplasirana takmičara su dobila na poklon medalje, diplome a pobjednik šampionski pehar. Prvih devet učesnika je osvajilo specijalan šahovski izlet i učešće na simultanci iznenađenja van Banjaluke. Slatkišima su nagrađena i dva najsrećnija učesnika Anastasija Banjac i Veljko Jokić, čiji su startni brojevi izvučeni na veoma zanimljiv i neobičan način. Za sve učesnike su bili obezbjeđeni sendviči, sokovi i čokoladice na pauzi takmičenja”, naveli su u “GAMBIT-u.