Sadnica ginka u dvorištu Osnovne škole

Zamjenik gradonačelnika Jasna Brkić zasadila je juče sadnicu ginka u dvorištu Osnovne škole “Aleksa Šantić” u Rosuljama čime je ozvaničila početak akcije proljećnog uređenja grada.

– Ovu školu smo ove godine izabrali jer su njihovi nastavnici i đaci učinili mnogo svojim akcijama na podizanju ekološke svijesti. Nadam se da će se i ostalo stanovništvo priključiti ovim aktivnostima kako bi naš grad i dalje važio za jedan od najuređenijih i najčistijih u RS – istakla je Brkićeva.

Direktor OŠ “Aleksa Šantić” Tatjana Radoja je kazala da joj je čast što je njena škola izabrana da otvori sezonu uređenja grada.

– Poznato je da u našoj školi djeluje ekološka sekcija koja je nadaleko poznata po svom radu i zalaganju. Očekujem od učenika i nastavnika da budu vrijedni i marljivi kako bi naša zajednica bila što čistija – dodala je Radoja.