Posjeta Dječijem pozorištu Republike Srpske

U razdoblju od 06. do 11. oktobra 2012. godine u Banjoj Luci održan je, već tradicionalni, Međunarodni festival pozorišta  za djecu.

Kao i svake godine, organizator festivala je Dječije pozorište Republike Srpska. Festival je svečano otvoren izložbom “Najljepše igrajuće lutke Slovenije”.

Učenici razredne nastave naše škole su gledali predstavu “Važne stvari”, Dječijeg pozorišta iz Republike Srbije-Zrenjanin.

U predstavi “Važne stvari” glavni lik je dobri dječak Vid koji svoje slobodno vrijeme provodi u šumi i pomaže životinjama. Živi u siromašnoj porodici i šeta šumom u pocjepanom džemperu. Čineći dobra djela, stiče mnogobrojne prijatelje, uz čiju pomoć dobiva kao nagradu, novi džemper.

Učenici i nastavnici su sa oduševljenjem pratili predstavu, te uživali u izuzetnoj kostimografiji i glumi.

Svaka predstava sa sličnim sadržajem, i djecu i odrasle tjera na razmišljanje o pravim vrijednostima u životu, čini nas boljim, plemenitijim, spremnijim i otvorenijim za druženje i sve radosti koje ono nosi.

slika 2