Obilježen Dan maternjeg jezika

Povodom Dana maternjeg jezika, 21.2. 2020. godine u školi je održana izložba likovnih radova pod nazivom “Biram riječi slkovite”. Izložba je nastala prikupljanjem likovnih radova u toku dvogodišnjeg projekta ,,Kolorit pisaca 19. i 20. vijeka” koji je realizovan kroz tri radionice sa osnovcima, srednjoškolcima i studentima. Naši učenici su u radionici učestvovali u novembru prošle godine u Kamenoj kući na Kastelu. Ovom prilikom su, pored likovnih radova, izloženi i najljepši ćirilični rukopisi učenika naše škole. Cilj projekta, kao i ove prve izložbe jeste vrednovanje maternjeg jezika, buđenje ljubavi prema lijepoj pisanoj riječi i razvijanje kulture čitanja. Prijatna atmosfera, lijepo druženje uz koktel i razmjenjivanje iskustava potvrda su da sa mladim ljudima u oblasti jezika i kulture može mnogo toga realizovati, ako se radi na pravi način. Organizatori radionica su profesorice srpskog jezika i književnosti Biljana Babić, Smiljana Antonić i Zorana Glišić.