Obavještenje za učenike, roditelje i nastavnike o izvođenju instruktivne nastave

Da bi ovaj period obustave nastave što kvalitetnije proveli, nastavnici razredne i predmetne nastave, pripremaju sadržaje iz nastavnih predmeta sa jasnim instrukcijama i smjernicama kako da ih učenici što bolje savladaju.

Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske i Republički pedagoški zavod u saradnji sa Radio-televizijom Republike Srpske, organizovaće od sutra 17. marta 2020. godine instruktivnu nastavu putem televizijskog programa za učenike od prvog do devetog razreda osnovne škole. S tim u vezi potrebno je da detaljno pročitate dopis MPiK Republike Srpske i postupite u skladu sa obavezama i preporukama koje se nalažu.
Dopis Ministarstva prosvjete i kulture

Važno je napomenuti da će svi snimljeni nastavni sadržaji biti stalno dostupni na zvaničnoj veb-stranici RTRS, što znači i dostupni učenicima koji propuste njihovo emitovanje u redovnim terminima od 9.10 časova, odnosno od 12.30 časova.

Na sljedećim fotografijama možete da pronađete raspored izvođenja nastave na RTRS-u: