Obavještenje o obustavi nastave

Odlukom najvišeg rukovodstva Republike Srpske od sutra do 30. marta, zatvaraju se sve osnovne i srednje škole.
Takođe neće raditi ni visokoškolske ustanove, a zabranjena su i sva javna okupljanja u Republici Srpskoj.

Prateći šta rade zemlje u okruženju, i mi smo na današnjem sastanku odlučili da je najbolje da preduzmemo ove mjere, prije svega djece u školama i studenata na fakultetima. Preporuka je da u narednih 21 dan djeca borave u kućama, kako bismo u najvećoj mogućoj mjeri smanjili prenošenje virusa. Zabranjuju se svi veći skupovi, čisto iz preventivnih razloga. Bolje tako, nego da moramo rješavati posljedice, što je veoma teško, kao što smo vidjeli iz iskustva drugih – rekao je Višković.

Pozvao je građane da nema mjesta nikakvoj panici, da nema potrebe da se kupuju zalihe životnih namirnica.