Nastavak uređenja Područne škole u Drakuliću

U Područnoj školi u Drakuliću, 25.3 2017. godine je  nastavljena akcija uredjenja dvorišta i školskog dvorišta.

Drugu subotu za redom se udružuju vrijedni radnici škole, učenici i njihovi roditelji. Uklonjeno je mnogo divljeg rastinja, a sva krupnija debla su odvojena i poslužiće za grijanje u zimskoj sezoni. Stabla voćaka su okrečena i orezana. Želim pohvaliti nesebičan trud svih učesnika naših akcija, a posebno učenika koji su sa osmjehom radili cijeli dan. Akcija je počela u jutarnjim satima i trajala do pred veče. Svi smo umorni, pomalo izgrebani, ali motivisani da uredimo okolinu škole i već se sad radujemo akciji koja slijedi, a u kojoj ćemo farbati zapuštenu ogradu našeg dvorišta. Sve učesnike od srca pozdravljam, a posebno moju “Družbu Pere Kvržice” direktorka Svjetlana!