Kako izgledaju bakterije?

Učenici u produženom boravku imali su priliku saznati šta su mikroorganizmi, infekcije, antibiotici, probiotici, a i gdje žive i kako se prenose bakterije. Baš u sezoni izraženog gripa i prehlade djeca su se upoznala sa svakodnevnim mjerama prevencije i uspješno savladali tehniku pravilnog pranja ruku. Svi učesnici su dobili diplome za uspješno realizovanu radionicu. Veliko hvala studentima Medicinskog fakulteta u Banjoj Luci i samsicifmsa organizaciji na saradnji. Radujemo se nekom sljedećem druženju i učenju.

Učenici drugog razreda i produženog boravka u PO Drakulić su takodje saznali mnogo o bakterijama, virusima, antibioticima, probioticima, prevenciji gripa i prehlade. Crtali su bakterije kako ih mi zamisljaju, a zatim i vidjeli kako one izgledaju i gdje se nalaze. Uz pomoć studentice Medicinskog fakulteta Sandre Đukić savladali su i tehniku pravilnog pranja ruku. Bogatiji za novo znanje i jednu diplomu.