Dječija nedjelja

Učenike naše Škole smo pitali šta su to dječija prava.
Tara:” Prava su da djeca mogu raditi šta žele, ali ne da pretjeraju”.
Mito: “Pravo je da se igraš. Ja ću kad porastem biti prodavač i popravljač igračaka”.
Prve sedmice oktobra se u cijelom svijetu obilježava Međunarodna nedjelja djeteta. Obilježavanje Nedjelje djeteta je prilika da se,mnogo glasnije nego inače,čuje glas djece,te da se njihov osmijeh i dobrobit stave na sam vrh prioriteta roditelja,nastavnika i društvene zajednice.
Ove godine se Nedjelja djeteta obilježavala od 05.do 09.oktobra, motom “Zdravo tijelo,vedar duh”.
Učenici naše škole su promovisali svoja prava pisanjem literarnih radova,uređenjem školskog izložbenog prostora,oslikavanjem školskog dvorišta. Škola mini rukometa je za naše učenike organizovala poligone. Učenici i nastavnici su ove sedmice zamjenili uloge u učionicama.
Želja naše Škole je da svaka nedjelja bude Dječija nedjelja!