Dan roze majica

Dan roze majica obilježili su učenici kombinovanog odjeljenja iz PO Drakulić. Sa učiteljicom Svjetlanom su učili kako je sve počelo 2007.godine u Kanadi kada je dječak obukao u školu roze majicu u znak podrške svojoj majci i svim ženama oboljelim od raka. Presreli su ga dječaci, zadirkivali ga i rugali mu se. Druga dva dječaka su vidjeli zlostavljanje i odlučili da pomognu, ali ne silom nego na drugačiji način. Odlučili su da kažu STOP nasilju među vršnjacima. Otišli su u prodavnicu, kupili 50 roze majica i raširili ideju putem društvenih mreža. Sutradan je oko 1000 učenika u znak podrške obuklo roze majice u škole a dječak je bio srećan jer su svi stali uz njega. Dva dječaka su postali heroji. Vremenom se ideja proširila na cijeli svijet,a obilježava se zadnje srijede u februaru. I učenici IV/Vd su u znak solidarnosti nosili roze majice i sklopili dogovor da probleme rješavamo mirnim putem i da se borimo protiv vršnjačkog nasilja.
Ovo je i prilika da se podsjetimo na 22. februar 2017. godine kada je u našoj školi, u saradnji sa Ombudsmanom za dječija prava Republike Srpske, održana Centralna manifestacija povodom Međunarodnog dana prevencije vršnjačkog nasilja.