Dan biblitekara Republike Srpske

Ovo je naša mala biblioteka. U njoj širimo znanje I njegujemo ljubav prema knjizi. Ona je živo mjesto druženja i razmjena informacija i iskustva svih onih koji su željni znanja. Biblioieka je vaspitno-obrazovni sistem škole i ona omogućava učenicima da ovladaju vještinom za učenje tokom života, razvija njihovu stvaralačku maštu i osposobljava ih da budu odgovorni građani. Ona je početna karika u lancu cjeloživotnog učenja. Djecu treba podsticati da od malih nogu čitaju i koriste biblioteku, jer se time povećava vjerovatnoća da će i kasnije ostati njeni korisnici. Da li slučajno ili povodom Dana bibliotekara, ali svakako, u Nedjelji djeteta, naša biblioteka je postala bogatija za knjige koje je poklonila porodica Danila Milovanovića, našeg učenika iz PO Drakulić. Hvala od srca.